Bio

2009-2014

VLNY

Po turné EARS začali skladať nové piesne. Postupne v dvoch cykloch vznikol rozsiahly materiál, na ktorý však členovia kapely nemali zhodné názory, čo vyústilo do celkovej straty energie a následného odchodu Milana z kapely.
Tomi Beneš sa začal naplno venovať iným projektom.

Filip, Silverman a Linda O pracovali ďalej na vedľajšom retro projekte – Kapitals, ktorý sa nakoniec rozhodli nevydať a piesne použiť vo vhodný čas.

Nasledovala dvojročná prestávka počas ktorej Filip spoluzaložil vulgarpopovú kapelu Kurkus a štúdio Orgon. Okrem toho skladal filmovú hudbu.

Koncom roka 2012 sa Jurajovi a Filipovi vrátila energia a odstup a s čistou hlavou vzkriesili EARS. S veľkým zanietením sa pustili do produkcie štvrtého albumu.
Nahrávanie, sa uskutočnilo v Orgone. Na albume sa spolupodieľali ako hostia bubeníci Robo Tkáč, Filipov spoluhráč z Kurkusu a na jednej skladbe z projektu Kapitals Tomi Beneš. Album bol dokončený a kapela zverejnila pilotný singel s videoklipom Magdaléna. EARS vydávajú album s názvom “Vlny” 1.11.2014

2005-2008

INOKRAJ

EARS nahrali niekoľko demonahrávok a ku koncu roka 2005 mali hotových spolu vyše tridsať skladieb ako materiál na ďalší album. Vybrali 13 z nich a v máji 2006 začali pracovať v štúdiách a nahrávať. Do EARS sa vrátil Tomi Beneš, ktorý za bicími vystriedal Mira Gregu.

Na konci roka je album INOKRAJ dokončený. EARS prestúpili do vydavateľstva Universal Music kde 16.4.2007 Inokraj vychádza. EARS začali intenzívne koncertovať. V rádiách a TV s úspechom rotovala pieseň „Naozajstné“. Vzletná zrelosť albumu priniesla pozitívne kritiky a nomináciu akadémie na Aurela za najlepší zvukový záznam. V roku 2008 odohrali turné s kapelami Shelwoy a Čisté tvary.

2002-2004

ADAMAEVA

EARS koncertovali a začali nahrávať koncepčný album o svetoch emócií ženy a muža ADAMAEVA. Druhý album EARS vychádza v Sony Music 11.11.2002. Album nadviazal na Pearsing a definitívne postavil EARS do zvláštnej kategórie v prieniku alternatívy a popu. Zo skladieb „Farbu mesiaca“ a „Slávik už spieva“ sa stali úspešné single s videami. Kapela uskutočnila malú koncertnú šnúru a v lete 2003 vystúpila s úspechom na open-air festivaloch.

Vznikol neobvyklý videoklip na pieseň Tvár. Na jeseň 2003 kapelu opúšťa Daniel Bubo Hronský. Koncom roka na jeho miesto prichádza neskorší ďalší pilier kapely, gitarista Milan Chlebák. V roku 2004 EARS prestali koncertovať, kým bezvýsledne skúšali so živým basgitaristom.

1999-2002

PEARSING

Filip a Silverman odštartovali EARS ako svoju jedinú a celoživotnú kapelu. Doplnili ich gitarista Daniel Bubo Hronský (ex-Skeptic) a bubeník do samplovaných spodkov, Miro Graga. EARS sa stali viac elektronickou kapelou, a horlivo pripravovali vydanie debutového albumu Pearsing. Dokončili ho koncom novembra, mali repertoár so správnym zvukom, mohli hrať a hrali.

Rok 2001 bol pre kapelu prelomový. Po úspechu v rádiách Sony Music / Bonton oficiálne vydalo 17.4.2001 album Pearsing. Po prvom singli Ráno sa jej díval do očí šla do rádií pieseň Dobre sa jej padá. Mala úspech a dostala sa do top ten v rebríčku celoslovensky najhranejších skladieb. Za dramatických okolností na ňu Janko Greguš dokončil prvý klip, ktorý sa vzápätí presadil vo všetkých slovenských televíznych hitparádach. EARS počas roka koncertovali a vypredávali kluby. Začiatkom roka 2002 uspel z Pearsingu v rádiách tretí singel “Zlá” podporený videom J.S.Sabola. V marci 2002 Akadémia populárnej hudby na Aurelovi 2001 nominovala klip k piesni “Dobre sa jej padá” i kapelu samotnú v kategóriách Videoklip roka a Objav roka.

1993-1999

Filip Orator a Silverman založili kapelu menom EARS. Odvtedy sa toto meno nad nimi vznáša a obklopuje ich svojou pozitívne inšpiratívnou aurou. Vždy s nimi bolo a navždy s nimi ostane. EARS bol v tomto období paralelným projektom, v ktorom Filip a Silverman tvorili piesne, aranžovali a nahrávali ich pre svoje vnútorné uspokojenie. Vznikali tak demo albumy (Seas of Life, Day After Day). Potom čo sa rozpadla Filipova kapela Skeptic po neúspešných pokusoch presadiť sa v Holandsku, začali Filip a Silverman formovať band.